تحقیقات و تولید :
           شرکت مهندسی آوابصیر(APEX)  در سال 1378 به عنوان اوّلین مرکز علمی جهت تحقیقات بر روی سیستم های حفاظتی شروع به فعالیت نمود و کادرمجرب علمی شرکت که فارغ التحصیل معتبرترین دانشگاه های کشور هستند با تجارب علمی و فنّی از اجرای موفق چندین پروژه بزرگ علمی و ملّی در زمینه الکترونیک و مخابرات ، اقدام به اجرای عملی الگوریتم های پردازش تصویر نمود.
پس از ساخت و تولید اولین کارت DVR چند کاناله تصویری در ایران، مبادرت به طراحی و تولید انبوه انواع سیستم های صنعتی انتقال تصویر با نام تجاری TELESUM برای اولین بار در خاور میانه نمود. این محصول در انواع 2 تا 128 کانال در شبکه بانکی کشور ، مراکز مهم صنعتی و استراتژیک ، مجموعه های اداری ، تجاری و مسکونی ، ... به طور وسیع نصب و راه اندازی گردید.
از تولیدات دیگر مجموعه می توان انواع ماتریس ها و مبدل های تصویری و صوتی ، کنترلرهای دوربین های متحرک را نیز نام برد.
نمایندگی رسمی و انحصاریHDPRO کره جنوبی  ( www.hdprocctv.com ):
         درحال حاضر این شرکت نمایندگی انحصاری و رسمی شرکت HDPRO در ایران است. این شرکت بزرگ کره جنوبی با تولید بیش از 800 نوع دوربین مداربسته منحصربه فرد عنوان بالاترین تنوع دوربین در جهان را به خود اختصاص داده است و در سال 2012 سومین رتبه رشد اقتصادی در زمینه سیستم های حفاظتی را در جهان به دست آورد. شکل و ظاهر دوربین های کمپانی، کاملاً بی نظیر و باابهت بوده و بدون تردید هیچ رقیب جهانی ندارد . بیشترین فروش HDPRO به ایالات متحده امریکا و پس از آن به اروپا و روسیه است و محصولات آن تمام نیازهای کاربردی را پوشش می دهد. تولیدات کمپانی فقط شامل محصولات جدید و به روز دنیا با تکنولوژی های مدرن می شود و دوربین های مادون قرمز و دید در شب آنها معروفیت جهانی دارد . HDPRO  همواره در نمایشگاه های مطرح جهانESSEN , SECUTECH , INTERSEC , IFSEC   شرکت فعال داشته و درغرفه هایی بزرگ محصولات خود را به نمایش می گذارد . شرکت برای محصولات کمپانی ضمانت طلایی 3 ساله APEX ارائه می نماید.
نماینده رسمی و انحصاری www.sunellsecurity.com)    SUNELL) :
          کمپانی مشهور چینی که محصولات تولیدی آن با کیفیتی سطح بالا در جهان ارائه می گردد و بسیاری از کشورهای مهم اروپایی و امریکا از بزرگترین مصرف کنندگان آن هستند. از طرفی این کمپانی خط تولید محصولاتHONEYWELL و FLIR آمریکا در چین است که به ترتیب رتبه اوّل و ششم جهان را در زمینه فروش سیستم های حفاظتی دارند .
کمپانی SUNELL جایزه ویژه بالاترین خرید CCD ( 100  ( میلیون عدد ) در جهان را در سال 2013 از SONY ژاپن دریافت نموده است که نشان از حجم انبوه و بی نظیر تولیدات دوربین مداربسته این کمپانی دارد. شکل زیبای ظاهر ، به روز بودن محصولات و کیفیت عالی و بسته بندی مطلوب از مشخصه های محصولات آن است. محصولات SUNELL با ضمانت طلایی و بی نظیر3 ساله APEX توسط این شرکت عرضه می گردد که حاکی از کیفیت مطمئن محصول می باشد.
بر طبق آمار گمرک چین، شرکت خصوصی SUNELL پس از دو شرکت دولتی چینی رتبه سوم صادرات دوربین های شبکه در چین را دارد.
SUNELL همواره در بزرگترین نمایشگاه بین المللی جهان نظیر ISC WEST , SECUTECH , INTERSEC , IFSEC , EXPOSE
حضوری فعال داشته و پیشتاز استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیاست.
مرکز اصلی پخش و پشتیبانی محصولات چینی SUMMIT :
   SUMMIT برند اختصاصی شرکت برای محصولات چینی است که از بهترین تولید کنندگان کشور چین انتخاب شده و در این رابطه می توان کمپانی بزرگ TVT از سازندگان مشهور DVRرا نام برد که این شرکت قدیمی ترین و بزرگترین شریک این کمپانی در ایران می باشد . DVR های SUMMIT با نرم افزاری User Friendly و سخت افزاری مطمئن همواره با جدیدترین الگوریتم های ضبط بهینه تصاویر و بهره برداری آسان با حداقل خرابی توانسته است رضایت تمام مصرف کنندگان آن را که بخشی از آنها شبکه بانکی کشورهستند، را جلب نماید.از طرفی بخش بزرگی از محصولات SUMMIT شامل انواع دوربین آنالوگ ساخت کمپانی بزرگ SUNELL است که از کیفیت و ظاهر استثنایی برخوردار هستند.
سیاست های کلی شرکت:
        شرکت آوابصیر همواره بر پاکدستی و راست گفتاری در فروش ، خدمات و اطّلاع رسانی تاکید دارد و هرگز جهت حصول منافع مالی بیشتر از  اصول اخلاقی عدول ننموده و تمامی مساعی خویش را جهت رضایت همکاران و مصرف کنندگان و حمایت فنّی و آموزشی آنان به کار بسته است. در این راستا همیشه سعی نموده است محصولات ارائه شده را از بهترین و مطمئن ترین تولید کنندگان تهیه نموده و خواستگاه آن نظارت دقیق و حفاظت مطمئن با بکارگیری سیستم های دوربین مداربسته است تا آرامش خاطر و امنیت پایدار برای مصرف کنندگان فراهم گردد.