تکنولوژی AHD:
دوربین مداربسته AHD (Analog High Definition  )  به معنای دوربین مداربسته آنالوگ رزولوشن بالا است. در دوربین های آنالوگ قدیمی (دوربین آنالوگ تیوی لاینی) یکی از بزرگترین نقاط ضعفشان رزولوشن پایین تصویر بود و برای جبران این نقطه ضعف تکنولوژی های جدیدی در سیستم های مداربسته آنالوگ ایجاد شدند که یکی از آنها تکنولوژی AHD است.
اساس کار تکنولوژی AHD بر پایه انتقال تصاویرسیستم های تلویزیونی دیجیتال (DTV) است. در این تکنولوژی اطلاعات به صورت آنالوگ انتقال پیدا می کنند اما نوع کد گذاری آنها امکان انتقال اطلاعات با حجم بیشتر و در نتیجه گرفتن تصاویر با رزولوشن بالاتر را ایجاد می کند.
کد گذاری دوربین ها توسط چیپ AHD TX انجام می شود. این چیپ اطلاعات دیجیتال را از دوربین دریافت کرده و آنها را به صورت AHD کد گذاری می کند. در سمت DVR نیز چیپ AHD RX اطلاعات کد گذاری شده را دریافت کرده و آنها را به صورت دیجیتال در می آورد.
رزولوشن تصویر در دوربین های مداربسته  AHD:
دوربین های AHD نسل اول نهایتا با رزولوشن 1مگا پیکسل تولید می شدند اما نسل دوم این تکنولوژی امکان تولید دوربین های AHD تا رزولوشن 4مگا پیکسل ( 1080P ) را میسر کرده است.
کابل مورد استفاده :
با استفاده از کابل های RG59 عادی امکان انتقال سیگنال دوربین AHD تا 200 متر به راحتی میسر است. کابل RG60 می تواند این مسافت را به 500 متر نیز برساند.

تکنولوژی  HD-TVI:
تکنولوژی HD-TVI مخفف High Definition Transport Video Interface)) تکنولوژی آنالوگ و با کیفیت بالا برای انتقال تصاویر دوربین های مداربسته است. فناوری HD-TVI در سال ۲۰۱۲ توسط کمپانی آمریکایی TechPoint (کمپانی سازنده پردازنده‌های آنالوگ TechWell  در دستگاه‌های دی ‌وی‌ آر) ابداع شده و در راستای افزایش رزولوشن تصویربرای دوربین های مداربسته آنالوگ قدم برمیدارد. از جمله مشخصات تکنولوژی HD-TVI امکان انتقال تصویر از طریق کابل کواکسیال عادی تا 300 متر است.

تکنولوژی  HD-CVI:
تکنولوژی HD-CVI مخفف High Definition Composite Video Interface ) ) یک تکنولوژی تصویری است که در جهت ارتقا کیفیت تصویر در دوربین های آنالوگ بوجود آمده است. ابداع کننده اصلی تکنولوژی HD-CVI شرکت داهوآ میباشد.
تکنولوژی HD-CVI نیز یک تکنولوژی آنالوگ است با این تفاوت که در دوربین های آنالوگ تیوی لاینی تصاویر با استاندارد های تلویزیونی PAL/NTSC انتقال پیدا می کردند، در حالی که در تکنولوژی های آنالوگ جدید تغییراتی در نوع کد گذاری سیگنال ها برای افزایش میزان پهنای باند اطلاعات منتقل شده به وجود آمده است. همچنین سیستم های کد گذاری جدید امکان انتقال هم زمان اطلاعات دیگر مانند داده های کنترل را از طریق کابل تصویر فراهم می کنند.
از انجایی که نحوه کد گذاری در HD-CVI تنها منحصر به همین تکنولوژی است ، دیگر تکنولوژی های مشابه ، امکان دسترسی به تصاویر کد گذاری شده به صورت HD-CVI  را نخواهند داشت. این بدان معناست که دی وی آرها در دیگر تکنولوژی های آنالوگ HD ، مانند HD-TVI یا AHD ، امکان خواندن اطلاعات تصاویر کد گذاری شده با تکنولوژی HD-CVI را ندارند.
از جمله مشخصات تکنولوژی HD-CVI امکان انتقال تصویر از طریق کابل کواکسیال عادی تا 500 متر است.